Комунальне підприємство (КП) «Київський метрополітен» повідомляє, що в 2016 році вперше за останні 15 років воно стало рентабельним і навіть отримало 76,1 млн грн чистого прибутку. Але, чи є це досягненням – велике питання. Отже, згідно з даними, що вказані у тому ж самому звіті, обсяг перевезення пасажирів у київському метрополітені скоротився на 1,1 млн, або на 0,2% — до 484,6 млн.

Так звідки береться прибуток, якщо ціна проїзду у київському метро, починаючи з лютого 2015 року не змінювалась? Очевидно, економія коштів пояснюється скороченням витратної частини бюджету, себто ремонтних та будівельних робіт. Інших способів оптимізації бюджету, на жаль не існує. І бадьорі звіти «ефективних» міських менеджерів, свідчать про збільшення ризиків та відмову від розбудови транспортної інфраструктури міста.

Більш того, через зростання вартості електроенергії в три рази й збільшення мінімальної заробітної плати та, відповідно, всіх законодавчо встановлених відрахувань, в цьому році Київський метрополітен знову очікує збиток до 1 млрд грн.
У той же час підприємство заявляє, що питання зміни тарифу поки не розглядається, а фінансові показники в даний час знаходяться на розгляді в профільних департаментах КМДА.

Print Friendly, PDF & Email