Дводенний саміт лідерів G20 (Великої двадцятки), що пройшов на індонезійському острові Балі, посилив віру міжнародних інвесторів у сприятливі перспективи економіки Китаю, що прямо позначилося на різкому зростанні китайських акцій. Одним із найпотужніших чинників стала зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна та її позитивні підсумки. Лідери США та Китаю закликали до зниження напруженості між двома найбільшими економіками світу під час тригодинної зустрічі на Балі.

Китайські акції, зареєстровані в США, продовжили ралі на підвищення вартості.

Індекс Nasdaq Golden Dragon China, що складається з 65 китайських акцій, підскочив на 3,3% невдовзі після відкриття і закрився на 0,5% вище, продовживши зростання на 15% на попередніх двох сесіях. Еталонний показник виріс на 23% у листопаді, що є найбільшим місячним зростанням за всю історію спостережень. Серед основних інтернет-акцій акцій JD.com Inc. зросли на 3,9%, а Baidu Inc. - На 2,2%.

Підсумок зустрічі Сі-Байден став полегшенням для інвесторів, які стали свідками погіршення відносин між двома наддержавами за останні кілька місяців. Напруженість навколо Тайваню та обмеження США на експорт посилили побоювання, що дві країни дедалі ближче наближаються до економічного конфлікту.

Ще однією ознакою потепління стосунків стала заява Білого дому про поїздку держсекретаря Ентоні Блінкена до Китаю.

Згідно з заявою, США та Китай також відновлять переговори між високопосадовцями з таких питань, як зміна клімату, економічна стабільностість та полегшення тягаря заборгованості. Тим часом Сі заявив, що запобігання конфронтації між двома країнами становить взаємний та фундаментальний інтерес.

За словами джерел, знайомих з питанням, настрої щодо китайських акцій також зміцнилися після того, як Пекін прийняв масштабний пакет із 16 пунктів, спрямований на підтримку постраждалого сектору нерухомості, з заходами, що варіюються від розв'язання кризи ліквідності, що торкнулося забудовників, до послаблення вимог до початковий внесок для покупців житла. Платформа KE Holdings Inc, що покращує угоди з житлом, підскочила на 3,5%.

Допомога також пішла за рішенням Китаю зняти деякі Covid-обмеження, скоротивши час, який мандрівники та близькі контакти, що прибувають у КНР, повинні проводити на карантині.

Ралі китайських акцій, зареєстрованих у США, супроводжувалося зростанням індексу Hang Seng Tech на 1,8%. Індекс Hang Seng China Enterprises, що складається з акцій 50 найбільших китайських компаній, які торгуються в Гонконгу, зріс на 21% із мінімуму у жовтні.

Print Friendly, PDF & Email