Пекін сподівається, що консультації з країнами Південно-Східної Азії щодо кодексу поведінки в спірному Південно-Китайському морі будуть завершені через три роки, і така угода буде сприяти вільній торгівлі. Про це у вівторок заявив прем’єр-міністр КНР Лі Кецян, передає Reuters.

«Китай сподівається, що консультації з Кодексу поведінки буде завершено через три роки, і це сприятиме встановленню миру та стабільності в Південно-Китайському морі», — сказав Лі. Він зараз знаходиться у Сінгапурі для участі в щорічних зустрічах між АСЕАН та країнами-партнерами.

Китай та Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), що складаються з 10 членів, у серпні узгодили робочий текст для продовження тривалих переговорів про кодекс поведінки в Південно-Китайському морі. КНР вважає, що всі сторони виграють від цього процесу. 

Деякі члени АСЕАН та Китай мають спірні претензій на острови в Південно-Китайському морі, яке є одним з найбільш завантажених водних шляхів у світі. Протягом багатьох років сторони обговорюють укладання кодексу, який дозволить уникнути ескалації в регіоні. 

Минулого тижня держсекретар США Майк Помпео і міністр оборони Джеймс Меттіс закликали своїх китайських колег припинити мілітаризацію Південно-Китайського моря та зняти заборону на прохід американських військових кораблів поблизу островів. 

Крім того сьогодні радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив, що Сполучені Штати заперечують проти односторонніх військових кроків Китаю у Південно-Китайському морі. 

Більш докладно про протистояння в Південно-Китайському морі читайте у нашому матеріалі.

Print Friendly, PDF & Email