Китайський пожежний літак AG600M під кодовою назвою Kunlong (водяний дракон) провів у вівторок успішні випробування, під час яких набрав та скинув 12 тонн води. Контракти на закупівлю 6 літаків уже підписано, повідомляє державна авіаційна промислова корпорація Китаю (AVIC), яка виробляє літаки.

Випробування проводилися в аеропорту Чжанхе у Цзінмень, провінція Хубей (Центральний Китай). Літак виконав низку вильотів для випробувального польоту. Він може набрати 12 тонн води за 15 секунд, йдеться у заяві AVIC.

Згідно з результатами тестового польоту, літак зберігав стабільний стан під час випробувань і точно скинув воду на ціль.

Тест ефективно оцінив основні можливості літака. У заяві йдеться, що це важливий крок в еволюції літака, який обслуговуватиме систему аварійно-рятувальних операцій Китаю та систему запобігання й контролю стихійних лих.

Згідно з заявою, на полігоні для випробувальних польотів дві компанії підписали контракти з AVIC на покупку шести літаків AG600M, що свідчить про успішне просування літака на ринок.

AG600 розроблений для влаштування невідкладних потреб системи аварійно-рятувальних робіт КНР та створення національної системи запобігання та контролю стихійних лих. Це перший китайський літак спеціального призначення, розроблений відповідно до стандартів цивільної льотної придатності. AG600 разом із великим транспортним літаком Y-20 і великим пасажирським літаком C919 є трьома ключовими проектами Китаю в галузі розробки великих літаків.

AG600 має максимальну злітну масу 60 тонн та максимальну водоутримуючу здатність 12 тонн. Він оснащений герметичною кабіною, дистанційним керуванням, інтегрованою авіонікою та комплексною системою завдань. Літак може перевозити більше води, має більшу дальність польоту та більший потенціал для серійного розвитку, ніж моделі, які досі були в розпорядженні Китаю.

Модель досягла 100% незалежності від іноземних комплектуючих, включаючи двигуни та ключові бортові системи, засновані на китайських ланцюжках виробництва й внутрішніх інновацій.

Print Friendly, PDF & Email