У перший святковий сезон після того, як Китай скоригував заходи щодо боротьби з коронавірусом, у країні спостерігається різке зростання туризму в різних регіонах, оскільки населення країни реалізує незадоволений попит на поїздки, що, на думку експертів, є гарним початком для відновлення економіки Китаю в 2023 році.

У кількох туристичних напрямках у Китаї кількість туристів швидко зростає. Першого дня 2023 року понад 10 000 туристів піднялися на гору Хуаншань у провінції Аньхой на сході Китаю, що майже на 58% більше, ніж першого дня 2022 року.

Такі сцени спостерігаються всюди у Китаї у триденні новорічні свята. Згідно зі звітом CCTV, у неділю Заборонене місто, відомий туристичний центр Пекіна, другого дня свят відвідали десятки тисяч туристів.

В очах промислових практиків та експертів такі сценарії не дивні, оскільки вони відображають стійкість та гнучкість економіки Китаю, зокрема у споживчому секторі.

"Вузьке місце офлайн-споживання в Китаї, викликане неодноразовими ударами коронавірусу за останні три роки, долається, і великі шанси, що в найближчому майбутньому споживчий сектор Китаю досягне переломного моменту всебічного відновлення", - заявив економічний аналітик з міжнародної стратегії Чень Цзя.

Дані, надані місцевими туристичними платформами, показали, що відновлення туризму в Китаї під час новорічних свят є значним, якщо не повністю повноцінним, що дає чіткий сигнал про те, що сектор внутрішнього туризму відновлюється краще, ніж будь-коли.

Так, кількість бронювань готелів під час нещодавніх новорічних свят зросла на 32%, порівняно з рівнем 2020 року.

Кількість бронювань авіаквитків також зросла порівняно зі святковим сезоном 2020 року.

Багато міст, які нещодавно зазнали відносно сильних ударів коронавірусу, швидко відновилися з погляду туристичних настроїв. Пекін, Гуанчжоу та Шанхай входять до п'ятірки міст з найвищим рівнем туристичного ентузіазму.

Згідно з інформацією, наданою Китайською залізницею, у неділю люди здійснили понад 4,74 мільйона поїздок залізницею. Всього за новорічні свята 2022 року залізницею було здійснено 21,7 млн. поїздок.

Відновлення попиту на туризм відбулося після того, як Китай вжив 10 нових заходів щодо полегшення боротьби з коронавірусом, включаючи скасування вимог до тестування на COVID та санітарних норм для внутрішніх мандрівників, які подорожують регіонами. Країна також зняла обмеження на поїздки через COVID-19.

Експерти все ще трохи стримані, коли мова заходить про відновлення транскордонних поїздок, оскільки в цьому секторі необхідно проводити більш сприятливу політику та очікувати подальшого відновлення впевненості у споживанні, але китайські туристи можуть почати поступово з'являтися у напрямках Південно-Східної Азії, а також у Гонконгу та Макао.

Експерти також зазначили, що нещодавнє відновлення туризму є гарним стартом для економіки Китаю у 2023 році, оскільки свідчить про сильний імпульс зростання споживчого сектору Китаю, який має стати основним двигуном економічних показників цього року.

Тянь Юнь відомий економіст і колишній заступник директора Пекінської асоціації економічних операцій заявив, що недавнє відновлення споживання відбулося «набагато раніше», ніж очікувалося ринком.

«Раніше ринок думав, що Китаю потрібно близько одного повного кварталу, щоб упорядкувати свою економіку, але тепер ситуація, здається, набагато перевищує те, що люди очікували», — сказав він.

"Сила відновлення споживання в Китаї визначає висоту економічних показників Китаю цього року. Він [сектор споживання] стане силою №1, яка стимулюватиме економіку цього року, і, ймовірно, на його частку припадатиме понад 70 відсотків від загального ВВП", - сказав він.

У ширшому сенсі експерти також підкреслили, що споживчий сектор Китаю відіграватиме ключову роль у стимулюванні світової економіки, оскільки в той час, коли багато інших країн представляють похмурі економічні перспективи, відновлення китайського попиту матиме вирішальне значення для зарубіжних країн.

І з боку підвищення довіри, і з боку покращення зв'язку між глобальними виробничими ланцюжками та ринком споживання – значення споживчого сектору Китаю для світової економіки не має собі рівних, зазначають експерти.

Print Friendly, PDF & Email