В Україні в суботу, 1 липня, набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування державного регулювання цін на продукти харчування.

Про це повідомляє «Сегодня«.

Головною метою цих змін є зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, а також розвиток конкуренції і дебюрократизація в сфері ціноутворення.

Подібне рішення має спростити процедуру зміни цін у залежності від цінових коливань ринку.

Зокрема, мова йде про 15 груп товарів, для яких скасовується норма про можливість встановлення торгової надбавки не вище 15%. У цей список входять: борошно, хліб, макарони, крупи, цукор, яловичина, свинина і птиця, варені ковбасні вироби, молоко, сир, сметана, вершкове масло і соняшникова олія, курячі яйця.

Також мова йде про 13 груп товарів, для яких скасовується декларування зміни оптово-відпускних цін, а саме: борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє, крупи гречані, яловичина, свинина, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, крім вищого сорту, коров’яче молоко, сир жирністю до 9%, сметана жирністю до 20%, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5%, курячі яйця, цукор-пісок, соняшникову олію.

Источник

Print Friendly, PDF & Email