IT-галузь України за підсумками дев'яти місяців року зросла на 13%, а обсяг ринку становить майже 5,5 мільярда доларів. Ця сфера економіки досягла високих показників попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, яке триває дев'ятий місяць. Про це свідчать дані Національного банку України, повідомляє асоціація IT Ukraine.

За даними асоціації, таке зростання стало можливим завдяки переформатуванню індустрії під час війни. Зокрема, більшості компаній вдалося реалізувати антикризові плани підтримки безперервності бізнесу (BCP), перейти на гнучкі моделі роботи, релоціювати команди і диверсифікувати офіси в Україні і за кордоном.

Українські IT-компанії зараз адаптують інфраструктуру:

ключові системи заведені в хмару,
диверсифіковано мережу інтернет-провайдерів (у тому числі за рахунок Starlink),
офісні приміщення обладнано генераторами.

Крім того, ці компанії підтримують державу й армію. Зокрема, сума податків за цей час, сплачена українським IT-сектором, становить 48 млрд грн. У кібервійськ задіяно до 15% IT-фахівців. До лав ЗСУ пішли 3% IT-спеціалістів.

Інші 82% працюють далі, донатять і волонтерять: сума донатів від цього сектору вже перевищила 500 мільйонів доларів.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email