Йдеться про десять Leopard 2A4 та 20 БТР M113, які перебувають у різному стані і потребуватимуть модернізації.

Міністерство оборони Іспанії відкрито для переговорів про можливу передачу Україні десяти бойових танків Leopard 2A4 та 20 бронетранспортерів M113, які є на зберіганні. Про це повідомило видання Infodefensa з посиланням на власні джерела.

На цей час вивчається питання передачі військової техніки, «як такої, що зберігається і яку не використовують, так і неактивної» у відповідь на неодноразові запити Києва, викликані військовою агресією Москви.

Зазначається, що як тільки Leopard 2A4 та M113 перейдуть у власність України, уряд Володимира Зеленського фінансуватиме їхнє оновлення та модернізацію на території Іспанії за рахунок коштів Європейського фонду миру ЄС.

Для цього потрібно підписати контракти з іспанськими компаніями.

За попередніми даними, вартість операції становитиме від 5 до 15 мільйонів євро з урахуванням ремонту і транспортування, а також навчання екіпажів. Ця сума не включає плату за самі танки, які подарують Мадрид чи які буде продано за символічною ціною.

Як пише Infodefensa, передача танків Україні передбачає попереднє схвалення Німеччини та США, це потрібно для зміни кінцевого користувача вказаних систем зброї.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email