Прес-секретар Віктора Януковича Юрій Кірасир на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Інтерпол зняв з розшуку екс-президента України Віктора Януковича його сина Олександра: "У документі йдеться про те, що стосовно В. Ф. Януковича в базі даних структури відсутня так звана "червона картка". Зокрема, "Інтерпол підтвердив, що на президента Віктора Януковича не поширюються Червоне повідомлення" Інтерполу або Спеціальний запит про арешт, і що їх дані відсутні у базі Інтерполу... Окрім того, Інтерпол прийняв рішення вилучити зі своєї бази даних всю інформацію про Олександра Януковича, якого раніше не оголошували в розшук, однак Генеральна прокуратура України направила запити в Інтерпол".

Відомо, що на запит слідчих Генеральної прокуратури України Інтерпол оголосив колишнього Президента України В.Януковича у розшук у кримінальному провадженні за його підозрою у розтраті коштів, виділених на будівництво телекомунікаційної лінії спеціального зв’язку під час приватизації ВАТ "Укртелеком".

Також Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони, екс-главу Адміністрації Президента Андрія Клюєва. Відповідну інформацію підтвердив начальник українського бюро Інтерполу Василь Неволя, при цьому він не уточнив, чим мотивоване рішення Інтерполу. Як повідомив прес-секретар Нацполіції Ярослав Тракало, українське бюро уже передало отриману інформацію, а саме копію рішення Комісії з контролю за файлами Інтерполу, Генеральній прокуратурі України як органу досудового розслідування.

Крім того Інтерпол зняв із розшуку екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

В свою чергу начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що Рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку екс-президента Віктора Януковича буде оскаржене: "На мою думку, рішення пропрацьовується, ми маємо зробити висновки, як діяти: оскаржувати це рішення і вносити зміни до законодавства, дослухаючись до умов Інтерполу", - сказав начальник.

 

Print Friendly, PDF & Email