Держсекретар США Рекс Тіллерсон назвав питання відновлення співпраці з Росією одним із пріоритетних напрямків роботи підконтрольного йому відомства. Для цього, на думку посадовця, необхідно відновити довіру між США та РФ. Про це Тіллерсон оголосив під час звернення до усіх співробітників Державного департаменту: "Якщо ми зможемо відновити певний рівень довіри, ми маємо довгий перелік питань для співпраці - від договорів про озброєння, які ми маємо щодо наших угод з ядерних озброєнь... до очевидно переходу стосовно України і Криму, і до інших регіонів, щодо яких Росія не є особливо конструктивною сьогодні".

Держсекретар США також підкреслив, що після вчорашньої телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним він разом з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим продовжать працювати над тим, щоб визначити, чи зможуть дві країни поглибити взаємодію з урахуванням ситуації в Сирії. Зокрема, це стосується того, чи вдасться обом країнам досягти тривалого режиму припинення вогню в цій країні для початку мирного процесу.

Під час свого візиту до Москви 12 квітня 2017 року Рекс Тіллерсон заявив, що російсько-американські відносини знаходяться на нижчій точці, але ядерні держави не можуть бути у такому стані. Після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним і главою МЗС РФ Сергієм Лавровим він повідомив, що російська агресія в Україні залишається перешкодою для покращення відносин між Вашингтоном і Москвою.

 

Print Friendly, PDF & Email