Лідер венесуельської опозиції і самопроголошений тимчасовий президент Хуан Гуайдо запропонував амністію солдатам, які підтримають демократію і перейдуть на сторону опозиції, передає Голос Америки. 

«Ми чекаємо вас, солдати Венесуели. Ми чекаємо вас і вашої відданості нашій Конституції», — заявив Гуайдо на прес-конференції в неділю.

Прихильники опозиції роздавали листівки з описом планів амністії на військових і поліцейських постах. Деякі з них кричали: «Друг солдатів, нам не вистачає тільки тебе!»

Деякі солдати викидали або рвали листівки. Однак багато венесуельських військовослужбовців заявляють, що вони і їх сім’ї втомилися від постійного гострого дефіциту продовольства і інших повсякденних товарів.

Тим часом президент Ніколас Мадуро, який в неділю спостерігав за військовими навчаннями з використанням протитанкових гранатометів і зенітних знарядь російського виробництва, заявив, що військові на його стороні.

«Ніхто не поважає слабких, боягузів, зрадників. У цьому світі повагою користується смілива, хоробра влада», — заявив Мадуро.

Він також сказав, що прагне миру, однак паралельно оголосив про проведення додаткових навчань в лютому, які, за його словами, стануть «найважливішими в історії Венесуели».

Раніше в неділю Мадуро відкинув ультиматум, пред’явлений низкою європейських країн, які зажадали, щоб він протягом восьми днів оголосив про проведення нових президентських виборів. В іншому випадку вони пообіцяли визнати президентом лідера опозиції Хуана Гуайдо.

«Вони повинні відкликати цей ультиматум. Ніхто не може пред’являти нам ультиматум», — заявив Мадуро в інтерв’ю телекомпанії CNN Turk.

Нагадаємо, що США, які підтримали владу Хуана Гуайдо, огоосили про готовність надати Венесуелі гуманітарну допомогу на загальну суму понад 20 млн доларів. 

Сполучені Штати також висловили готовність співпрацювати з призначеним Гуайдо повіреним у справах Венесуели в США членом венесуельської опозиційної соціал-демократичної партії «Народна воля» Карлосом Альфредо Веккіо. 

Print Friendly, PDF & Email