Вашингтон визнає повіреним у справах Венесуели в США члена венесуельської опозиційної соціал-демократичної партії «Народна воля» Карлоса Альфредо Веккіо. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майкла Помпео, опублікованій в неділю, 27 січня, передає DW. 

Глава парламенту Венесуели Хуан Гуайдо, який оголосив себе тимчасовим президентом країни, призначив Веккіо на цю посаду двома днями раніше. 

В заяві Держдепартаменту вказано, що Сполучені Штати з нетерпінням чекають роботи з Веккіо й «іншим дипломатичним персоналом». 

Крім того радник президента США з національної безпеки Джон Болтон особливо підкреслив неприпустимість насильства і залякування щодо американського дипперсоналу, а також Національної асамблеї (парламенту) Венесуели або Хуана Гуайдо. Подібні дії означатимуть «небезпечний напад на верховенство закону», а реакцією на них стане «значна відповідь» Вашингтона, написав Болтон в своєму Twitter.

В цей час Хуан Гуайдо закликав венесуельців поновити акції протесту і вийти на вулиці 30 січня. 

Крім того, лідер венесуельської опозиції закликав владу Великобританії не надавати Ніколасу Мадуро доступ до золотих резервів Венесуели (золото на суму близько 1,3 млрд доларів США, зберігається в Банку Англії). За словами Гуайдо, уряд Мадуро має намір продати золото і перевести отримані кошти в Центральний банк Венесуели. Про це політик написав  в листах до керуючого Банку Англії Марку Карні і прем’єр-міністру Великобританії Терезі Мей. У разі подібної транзакції гроші «будуть використані нелегітимним і клептократичниим режимом Ніколаса Мадуро для придушення венесуельського народу і жорстокого поводження з ним», підкреслює лідер опозиції Венесуели.

Print Friendly, PDF & Email