Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав інтерв’ю інформаційному агентству  Reuters. В бесіді з журналістами політик розповів про підвищення цін на газ, нову угоду з МВФ, а також про купівлю вугля та зрідженого газу. 

Гройсман заявив, що не піддасться на вимоги опозиційних сил та не відмінить підвищення тарифів на газ. Він нагадав, що це важке рішення було прийнято заради укладання нової угоди про фінансову допомогу з Міжнародним валютним фондом. «Популізм призвів до слабкості України. Цього не можна допускати», – сказав політик.

Отримання допомоги від МВФ також залежить від відповідності бюджету України на наступний рік вимогам фонду. Гройсман називає новий бюджет «бюджетом стабільності та продовження реформ».

Прем’єр-міністр зазначив, що очікує отримати кредит від МВФ вже у грудні, однак можливіий розмір суми траншу не назвав. Він також пояснив важливість нових домовленостей з МВФ для України – вони відкривають можливості отримання кредитів від ЄС та Світового банку. Крім того зараз уряд веде переговори з США про нові кредитні гарантії суверенного боргу. 

Крім того мова зайшла про необхідність купувати вугілля та зріджений газ, яка виникла в Україна після анексії Криму та окупації Донбасу. На цьому тижні Україну відвідав міністр енергетики США Рік Перрі. Відповідаючи на питання, чи буде Україна продовжувати купувати вугілля у Сполучених Штатів, а в перспективі ще й зріджений газ, Гройсман зазначив: «Україна дуже зацікавлена у зрідженому газі. Ми говорили про весь спектр нашого співробітництва в енергетичному секторі. Ми продовжуватимемо купувати вугілля у наших міжнародних партнерів, доки не покриємо внутрішній дефіцит». 

Print Friendly, PDF & Email