Політолог, заступник директора Інституту міжнародних відносин Андрій Городницький вважає, що якщо Європейський суд з прав людини буде розслідувати порушення прав національних меншин у мовному законі, то Україна програє.

Таку думку Він висловив у коментарі кореспонденту «Економіст UА».

«Питання мови як завжди є актуальним для України та українців. Можна багато розписувати про важливість мови і про її незамінну дію для становлення української нації, але давайте коротко про висновок Венеціанської комісії. Так дійсно там присутні багато рекомендацій, а подекуди і навіть вимоги, що дуже дивно для ВК, багато зауважень є щодо технічної частини, яка суперечить чинному законодавству як України так і міжнародного. Це питання визначення національних меншин, закон який мали вже давно подати, але чомусь все не донесуть до Ради, та і про кримінальну відповідальність, де не має чіткості в формулюваннях і при оскарженні в ЄСПЛ Україна програє», — сказав він.

У той же час політолог зазначив, що ці порушення потрібно виправляти, однак деякі речі, також вказані ВК потрібно проігнорувати.

«Там є пункти, які вказують, як нам чинити з розприділенням квот в медіа та вказівки, де нам застосовувати українську мову в державному секторі, що на мою думку є неприпустимим і має бути оскарженим, або просто залишеним без уваги. Я чітко впевнений, що неагресивний захист української мови, навіть під утиском держав Європи, зобов’язаний принести в майбутньому свої позитивні плоди. Звичайно зараз відчувається повальна істерика «ущемлених», які просто не бажають вивчати українську мову, та не хочуть щоб їхні діти також її знали, через «не престижність» або «не потрібність», звичайно це неправда, але це нормально в такий перехідний період, коли наркомана лікуєш він також противиться, та для відновлення української мови потрібно пройти цей шлях боротьби», — додав Городницький.

Заступник директора Інституту міжнародних відносин підкреслив необхідність «відродження» української мови.

«Ми маємо розставити крапки над «і». Ми — українці і живемо в Україні, в країні яка воює з Росією, з наступницею держави, яка протягом 400 сотень років намагалась знищити українців як націю, та нашу мову як її невід’ємний елемент і не знати мови в країні де ти живеш — це ганьба, ганьба країні яка себе так не цінує. В Україні тільки україномовні завжди відчували проблеми у отриманні послуг своєю рідною мовою, особливо в центральній, південній та східній частині України, аж ніяк не російськомовні. Тепер коли ми намагаємось відродити мову, ми знову наштовхуємось на опір. Я вважаю, що ми рухаємось в правильному напрямку, тільки тернистим шляхом, до якого українцям не звикати!», — підсумував він.

Нагадаємо, Венеціанська комісія, що має пріоритетне значення після підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, жорстко розкритикувала закон України про мови.

Print Friendly, PDF & Email