Будівництво Керченського мосту могло бути економічно вигідним для України до анексії Криму за умови, що між країнами-сусідами Україною і Росією були б добросусідські відносини.

Про це кореспонденту QHA розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

«Ідея мосту між Кримом і Росією виникла і була актуальна, коли мова йшла про український Крим, про об’єднання глобальних магістралей, які перевозили товари з одних субрегіонів в інші. Колись йшлося про те, що через цей міст можна було перевозити товари з України через Росію в Казахстан і далі, щоб не їхати окружним шляхом. Йшлося про об’єднання автодоріг навколо Чорного моря», — розповів Чубаров в кулуарах Верховної Ради.

Але на сьогоднішній день відносини між Росією і іншими країнами Причорноморського регіону напружені.

«Якби між усіма країнами, які знаходяться в цьому інтенсивному Причорноморському регіоні, були налагоджені добрі стосунки, якби вони розвивали економічні відносини, то будівництво Керченського мосту сприяло би їх розвитку. Але якраз в цьому регіоні є великі ускладнення, викликані позицією країни-окупанта: Росія — Грузія, тепер Росія — Україна, Росія і Болгарія, Росія — Туреччина, Росія — Румунія через військової бази в окупованому Криму. Це все — військове протистояння, принаймні — відповідна напруженість», — зазначив він.

Також на думку голови Меджлісу кримськотатарського народу, введення моста в експлуатацію не вирішить економічних проблем жителів анексованого Криму.

Print Friendly, PDF & Email