ГПУ готує арешт майна фірм уродженця Тернопільщини бізнесмена Дмитра Фірташа, причетних до схеми з ухилення від сплати 500 млн. грн. податків. Про це у своєму Facebook повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

За його інформацією, ідеться про ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік». Крім цих підприємств у злочинній схемі брали участь низка фіктивних фірм і підконтрольних Фірташу страхових компаній.

«Орієнтована сума ухилення від сплати податків становить понад 500 млн грн. На цей час проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочинів. Для забезпечення відшкодування платежів планується накладення арешту на майно підприємств», — повідомив генпрокурор.

Нагадаємо, що олігарха Дмитра Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у €125 млн. США звинувачують його у дачі хабара розміром $18,5 млн за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

У лютому 2017 року Вищий земельний суд Відня дозволив екстрадицію Фірташа до США.

Print Friendly, PDF & Email