Після запуску «Північного потоку 2» і «Турецького потоку» транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів. Про це заявив голова правління російської газової монополії «Газпром» Олексій Міллер, передає Інтерфакс.

«Ми не говоримо про те, що ми повністю перекриємо транзит через територію України. Тому що є суміжні держави, є регіони, які знаходяться на кордоні з Україною з боку Європи і без сумніву, поставки в ці регіони Європи будуть здійснюватися транзитом через територію України. Інша справа, що це обсяги, які будуть без сумніву менш значні. Мабуть, мова може йти про 10-15 млрд куб. м газу на рік», — сказав Міллер.

Агентство зазначає, що в 2017 році Україна транспортувала 93 млрд куб. м російського газу, в 2016 році — 82 млрд куб. м.

На питання про умови майбутньої співпраці, Міллер сказав: «Належить провести переговори. У всякому разі, це не ті умови, які ми отримали в рамках розгляду позову в Стокгольмському арбітражі».

Раніше у вівторок в «Газпромі» повідомили, що будівництво першої нитки «Турецького потоку» буде завершене через місяць.

Як повідомлялось, Німеччина дала дозвіл на будівництво суперечливого газопроводу «Північний потік-2» по дну Балтійського моря.

Як відомо, проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту — у тому числі Польща, країни Балтії та Данія — стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Print Friendly, PDF & Email