Газова та військова проблематика стануть основними у переговорах президента РФ Володимира Путіна та формального лідера Білорусі Олександра Лукашенка у Мінську. Про це сказав спікер Кремля Дмитро Пєсков під час брифінгу в понеділок, 19 грудня.

Він назвав проявом теорії змови роздуми про те, що Білорусь намагається виторгувати собі найбільш сприятливі умови у вирішенні "газового питання" замість додаткових кроків у зв'язку з проведенням Росією так званої "СВО" (так у Росії називають агресивну війну проти українського народу - ред.).

"Усі ці теорії змов, газетні "качки", на них не потрібно звертати уваги. Росія та Білорусь - це союзники номер один. Щодо газу дійсно тривають контакти, але навіть якщо абстрагуватися від того, що це питання на порядку денному, то вже зараз і не перший рік Білорусь має абсолютно пільгові умови", - сказав Пєсков.

Він відкинув твердження про те, що Путін їде до Мінська "не для того, щоб змусити Мінськ взяти участь безпосередньо у СВО". І закликав ставитись до цього "як до абсолютно дурної вигадки".

Пєсков повторив, що Білорусь є "союзником та партнером номер один" для Росії.

"І саме з Білоруссю у нас найбільш просунутий режим інтеграції. Тому ніхто нікого не змушує. Усі роблять такі кроки, які найкраще відповідають інтересам наших народів та інтересам нашої Союзної держави", - сказав спікер Кремля.

Він зазначив, що серед інших на майбутніх переговорах обговорюватимуться і "воєнні аспекти з огляду на неспокійне, турбулентне оточення" навколо Росії та Білорусі.

Print Friendly, PDF & Email