Президент Дональд Трамп намагався захистити свій вибір нового Генерального прокурора країни розмовляючи з репортерами у Білому домі. Трамп заявив, що він не обговорював питання про втручання Росії в президентські вибори в США 2016 року з Метью Вітакером, перш ніж призначити його виконуючим обов'язки Генерального прокурора. Президент зазначив, що Вітакер буде приймати рішення стосовно розслідування Мюллера незалежно, передає Reuters.

Дональд Трамп особливо підкреслив, що він особисто не знав Метью Вітакера, перед його призначенням на посаду. «Метт Вітакер, я не знаю Метта Вітакера», – сказав президент. Рішення він приймав за порадою колишнього губернатора штату Айова Террі Бранстеда, який зараз є послом США у Китаї. Президент також наголосив, що Вітакер, якого критикують за попередні заяви проти розслідування Мюллера, має чудову репутацію.

«Його дуже поважають, особливо в правоохоронних органах, і я думаю, що він зробить чудову роботу», – заявив Дональд Трамп.

Вітакер раніше відкрито виступав проти розслідування зв’язків кампанії Трампа та Російської Федерації, називаючи цю справу занадто широкою та зухвалою. Після призначення Вітакера на посаду представник Міністрества юстицій виступив із заявою, в якій прокоментував, що новий виконуючий обов’язки Генерального прокурора буде контролювати всі питання, що підпадають під юрисдикцію департаменту, включаючи розслідування по Росії, яке очолює Спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

У різних містах Сполучених Штатів пройшли акції протесту на підтримку розслідування Мюллера. Люди вийшли на вулиці з транспарантами «Руки від Мюллера» і «Ніхто не над законом». 

Print Friendly, PDF & Email