13–14 листопада ряд сайтів (www.depo.ua, zahidfront.com.ua, politua.org, vgolos.com.uainfa.ua тощо), а також інформаційне агентство «Укрінформ» оприлюднили статтю під назвою «У Києві готується черговий сепаратистський шабаш».

Цікаво, що шабашем охрестили Форум національних меншин України, де має відбутися спілкування представників європейських країн, національних меншин нашої країни та української спільноти з приводу дотримання прав та інтересів нацменшин, їхньої інтеграції в українське суспільство. «Сепаратистами» у статті відрекомендували політичну партію «РОЗУМНА СИЛА», яка в очах замовників цього огидного інформаційного бруду винна в тому, що запропонувала прислухатися до думки національних меншин, які, до речі, становлять понад 20% населення України, представляючи близько 100 національностей.

Нагадаємо, нещодавно прийнятий Закон «Про освіту», а саме його 7-ма стаття щодо права представників нацменшин навчатися рідною мовою, спричинила серйозніший резонанс та обурення як українського суспільства, так і міжнародної спільноти. Розробники освітньої реформи не спромоглися провести широке обговорення законопроекту й отримали жорстку реакцію європейських сусідів.

І саме тому політична партія «РОЗУМНА СИЛА» вирішила запитати тих, кого мовна стаття зазначеного закону стосується безпосередньо, тому Форум національних меншин України має стати майданчиком для дискусії між представниками української спільноти та представниками національних меншин нашої держави.

До участі у відкритій дискусії одразу вирішили долучитися європейські парламентарії, представники Ради Європи, ОБСЄ, адже захист прав національних меншин є одним із ключових принципів Європейського Союзу.

Але тут починається найцікавіше! Ідея діалогу з представниками нацменшин чомусь викликала хвилю брудних та безпідставних нападок: на «РОЗУМНУ СИЛУ» линув потік недостовірних публікацій та посилань, огидних матеріалів, що відверто ганьблять репутацію партії та її керівництва.

Нас розмалювали як якусь антиукраїнську сепаратистську силу, ворогів України, приписавши зв’язок з політичними силами, до яких ми не тільки жодним чином не причетні, а, навпаки, є їхніми ідеологічними супротивниками. Брудна піар-кампанія розгорнута з розмахом: «РОЗУМНУ СИЛУ», ні на чому не ґрунтуючись, звинуватили у всіх можливих гріхах – таким чином, мабуть, сподівались влучити хоч кудись. А до складу правління «РОЗУМНОЇ СИЛИ» приписали осіб, які не мають до партії жодного відношення. Та ми наголошуємо на тому, що політична партія «РОЗУМНА СИЛА» є відкритою: інформація про діяльність партії, керівників та їхні біографії наявні у відкритому доступі на нашому офіційному сайті.

І повним безглуздям та нісенітницею виглядають спроби приписати нашій партії антиукраїнські погляди, оскільки чільним принципом «РОЗУМНОЇ СИЛИ» є принцип україноцентризму – верховенства українських інтересів як у внутрішній, так і в зовнішній політиці.

Ці інформаційні атаки лише викривають справжні наміри нападників – через «РОЗУМНУ СИЛУ» дискредитувати сам Форум, унеможливити діалог з національними меншинами, остаточно скомпрометувати Україну в очах європейської спільноти.

Навколо Форуму підняли колосальний інформаційний шум, мета якого цілком зрозуміла – не дати представникам національних меншин можливості висловитися.

Це виглядає не просто дивно – це повний абсурд: думку нацменшин не запитали, позбавляючи їх права навчатися рідною мовою, а тепер навмисно затикають їм рота. Їх не тільки не хочуть чути, їх чомусь бояться почути.

Та ми підкреслюємо: Форум національних меншин України – це відкритий європейський майданчик, побудований за прозорими європейськими принципами, згідно з якими ми маємо поважати думку кожної нацменшини в нашій країні, адже вони є громадянами України, нашими співвітчизниками. Так чому понад 20% українських громадян сьогодні відправлено на узбіччя суспільного та політичного життя?

Не можна ігнорувати волю народу, як це робилося вже неодноразово, не можна!

Україна – споконвіку мультикультурна, багатонаціональна країна, яка раніше славилася толерантністю та добросусідськими відносинами. І зараз, замість політичних маніпуляцій і брудного піару, нам необхідно зайнятися головним – об’єднанням нашої країни, примиренням нашого суспільства, а не поділом його.

Поки хтось намагається поділити народ за мовною, територіальною, релігійною та ще нескінченною кількістю найрізноманітніших ознак, ми вкотре наголошуємо – наша сила в єдності!

Джерело

Print Friendly, PDF & Email