Спільнокоштова глобальна ініціатива з підтримки України UNITED24 , ініційована президентом Зеленським, набирає оберти. Так, з початку заснування платформи у травні 2022 року вже зібрано понад 261 мільйон доларів на гуманітарні, збройні та інфраструктурні потреби.

Тоді ж амбасадорами платформи стали видатні постаті сучасності: українські спортсмени Андрій Шевченко, Еліна Світоліна та Олександр Усик, креативний директор Balenciaga Демна, американські актори Лієв Шрайбер та Марк Гемілл, гурт Imagine Dragons, співачка та акторка Барбара Стрейзанд, астронавт Скотт Келлі та історик Тімоті Снайдер. 

Однак не персоналіями єдиними, до роботи фандрейзингової платформи долучається так само і бізнес в Україні. Попри усі виклики та негаразди, що підготувала війна, ці компанії стали не лише інформаційними партнерами United24, а й донатили надзвичайні суми, аби підтримати ЗСУ та наблизити нашу перемогу.

Приміром у листопаді минулого року Netpeak Group та Genesis Tech спільно придбали третій морський дрон нашого нового високотехнологічного українського флоту. Для команди агенції Netpeak це надзвичайно важлива ініціатива. І як зазначає на своїй сторінці LinkedIn співзасновник та керуючий партнер однієї з найбільших у Європі агенцій інтернет-маркетингу Netpeak Андрій Чумаченко, цей проєкт важливий для них з кількох причин. 

Насамперед такі безпілотні надводні апарати багатопрофільного призначення є досягненням українських технологій, що заслуговують захоплення. Другий критерій для пана Андрія — це інвестиція у безпеку українських міст. Після окупації Криму 2014-го Україні не було чого протиставити агресору, адже український флот втратив близько 80% своїх суден. Але 29 жовтня відбулася перша морська атака в історії Незалежної України, здійснена виключно безпілотними засобами. Морські дрони атакували флот рф у Севастополі та вразили три російські кораблі. Знищення цього флоту — це мінус 125 ракет на місяць, які летять до наших осель.

По-третє, це особистий внесок Андрія Чумаченка в захист рідної Одеси. Ще раніше, у 2017 році, він став одним із співзасновників соціальної платформи «Моє Місто», яка допомагала авторам соціальних проєктів знаходити однодумців та меценатів, а нині Андрій використовує проєкт, збираючи кошти на оборону та допомогу для земляків. У своїх соцмережах маркетолог наголошує, що майже усі росіяни (80%, якщо бути точніше) мріють захопити його рідне місто як головний приз своєї ганебної «СВО». З перших днів великої війни Андрій пам’ятаєте, як для залякування звичних громадян ворожа армія виставила свої кораблі на горизонті Одеси, а російські ІПСО-шники розпускали чутки, що ось-ось буде висадження десанту. Таким придбанням дрона одесит-співзасновник Netpeak хоче показати їм, що в Україні ладен кожен обороняти свою землю.

Останній, але не менш важливий факт для підприємця з галузі технологій — це підтримувати та створювати українські продукти, якими користуються в кожній країні світу (крім однієї, очевидно). «Ми віримо, що саме технології допоможуть дати відсіч справжньому злу. Поки російську армію посилюють бойові попи́, ЗСУ диджиталізується та освоює найінноваційніші технології», — коментує придбання морського дрона Андрій Чумаченко на своїй сторінці у соцмережах.

Але це не останній кейс, коли до платформи UNITED24 долучився український ІТ-сектор. Так, у жовтні минулого року, до Дня захисників і захисниць України, monobank та волонтер Ігор Лаченков запустили збір «Ловець шахедів» — системи знищення БПЛА. З миттєвою оперативністю за вісім годин було зібрано понад 100 мільйонів гривень на систему протидії дронам. 

Аби заохотити жертвувати активніше, організатори спеціально до збору випустили 1000 браслетів, вироблених з металу останньої довоєнної партії «Азовсталі», що були прикрашені написом «Вірю в ЗСУ». 100 браслетів з партії підписав головнокомандувач Валерій Залужний. Водночас  Олег Гороховський пообіцяв 80 з них віддати за внески у понад 100 000 грн.

Нині вже на зібрані кошти купуються автівки швидкої допомоги типу С – спеціалізовані реанімобілі, обладнані дефібриляторами, кардіомоніторами, кисневими балонами та апаратами штучної вентиляції легень. Тобто всім необхідним для підтримки життя поранених під час транспортування до лікарні. Кожна придбана машина швидкої допомоги означатиме сотні врятованих життів.

За майже вісім місяців роботи UNITED24 об’єднала довкола підтримки України мільйони донорів зі 110 країн і сотні міжнародних і вітчизняних компаній.  Фінансова допомога збирається за трьома основними напрямами «оборона та розмінування», «медична допомога» та «відбудова України». Усе заради того, аби новий рік для України та світу став переможним. 

Print Friendly, PDF & Email