Опитування свідчать, що Ердоган майже гарантовано переобереться на свою посаду, але його партія AKP ще не забезпечила собі більшість на парламентських виборах, що пройдуть одночасно з президентськими.

Реджеп Таїп Ердоган пообіцяв, що востаннє висуне свою кандидатуру на посаду президента Туреччини на виборах, які пройдуть у червні 2023 року. Про це в неділю, 11 грудня, повідомляє агентство dpa.

У подальшому Ердоган планує передати владу молодшим політикам. Він також висловив сподівання що на парламентських виборах, які пройдуть одночасно з президентськими, очолювана ним Партія справедливості та розвитку (AKP) досягне успіху.

Хоча згідно з соціологічним опитуванням, проведеним минулого місяця, перемога Ердогана на виборах практично гарантована, на парламентських виборах ситуація наразі виглядає більш невизначеною. Ані AKP, ані альянс шести опозиційних партій, наразі не можуть забезпечити собі більшість. Водночас опозиційні партії хочуть скласти конкуренцію Ердогану і на виборах президента, однак поки не оголосили ім'я свого кандидата.

Print Friendly, PDF & Email