Запроваджена країнами Заходу політика стелі цін на російську нафту поки що працює відповідно до очікувань США. Про це сказала американський міністр фінансів Джанет Єллен в інтерв'ю телеканалу CBS, оприлюдненому напередодні.

"Першою метою (стелі цін - ред.) є обмеження прибутку, який отримує Росія. І ми хочемо переконатися, що вони не отримають непередбаченого прибутку. Друга мета полягає в тому, що ми хочемо, щоб російська нафта продовжувала надходити на ринок, тому що Росія є значним постачальником нафти на ринок. Це дві наші цілі: знизити доходи Росії, утруднити їм ведення війни та утримувати світові ціни в помірному діапазоні та уникати стрибків", - сказала вона.

"Це нова політика, стеля цін запрацювала тільки на початку тижня. Але я б сказала, що поки все йде нормально", - додала Джанет Єллен.

Її попросили прокоментувати дані, згідно з якими введені США та їхніми союзниками антиросійські санкції не зупинили виробництво в РФ ракет, які використовуються під час війни проти України.

"Я не знаю деталей щодо цих ракет. Але я б сказала, що можливості Росії постачати свої війська були дуже значно підірвані санкціями та заходами експортного контролю", - наголосила глава Мінфіну США.

У свою чергу заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо заявив, що Росія вже має труднощі з виробництвом бронетехніки.

"Я не розповідатиму вам про розвіддані, які я бачив. Але я можу сказати вам, що провідні виробники танків у Росії скоротили свою діяльність і оприлюднили це, тому що не можуть отримати необхідне їм обладнання", - сказав він.

Print Friendly, PDF & Email