Саудівська Аравія засудила резолюцію Сенату США, яка поклала провину за вбивство саудівського журналіста Джамала Хашоггі на спадкоємного принца Саудівської Аравії, а також за висловлений в цьому документі намір припинити підтримку військової кампанії в Ємені. Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на заяву МЗС Саудівської Аравії, яку було розповсюджено офіційним інформагентством Saudi Press Agency.

«Королівство засуджує позицію Сенату США, яка заснована на необґрунтованих твердженнях, і протестує проти грубого втручання в свої внутрішні справи», - йдеться в заяві.

Минулого тижня Сенат усупереч позиції Трампа проголосував за припинення військової допомоги Саудівської Аравії в Ємені, а також визнав Мухаммеда бін Салмана винним у вбивстві журналіста. Раніше президент США неодноразово заявляв, що не можливо з упевненістю стверджувати, хто винен у вбивстві Хашоггі. Трамп запевняв, що цього ніколи не вдасться встановити напевно.

Ер-Ріяд попередив, що не потерпить ніякої «неповаги» до лідерів країни. «Ця позиція Сенату США шле невірний сигнал всім, хто хоче спровокувати розлад у стосунках між США і Саудівською Аравією», - заявили в закордонному відомстві королівства.

Автори резолюції визнають важливість відносин з Саудівською Аравією, але при цьому закликають королівство «приборкати свою зовнішню політику, яка стає все більш хаотичною».

Print Friendly, PDF & Email