17 грудня в Брюсселі відбудеться пяте засідання Ради асоціації Україна-ЄС. На ньому Україна і Євросоюз визначать пріоритети подальшої співпраці, передає УНН.  Під час заходу буде також підведено підсумки співпраці за весь період дії Угоди про асоціацію з початку її тимчасового застосування.

Значна увага буде приділена питанням секторальної інтеграції України в цифровий і окремі енергетичні ринки ЄС. Крім того, Україна і ЄС повинні визначити новий порядок денний в сфері юстицій, свободи та безпеки та спростити митні формальності в торгівлі.

Крім того, під час нинішньої Ради асоціації партнери повинні укласти ряд принципових фінансових угод. Зокрема, вони будуть стосуватися підтримки України з боку ЄС в сфері управління державними фінансами (EU4PFM), енергоефективності (EE4U-II) і технічного співробітництва (TechnicalCooperationFacility 2018). Також планується підписання угод стосовно кращих навичок для сучасної України (EU4Skills: BetterSkillsforModernUkraine) і сприяння людським контактам (PeopletoPeopleContactsProgramme: HouseofEurope).

Як повідомив Володимир Гройсман у Твіттері, сьогодні буде проаналізовано хід виконання Угоди про асоціацію. 

Print Friendly, PDF & Email