Україна виступає за повну заборону надання туристичних віз росіянам країнами Євросоюзу. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода, яке було опубліковано у вівторок, 30 серпня.

За словами Кулеби, «епоха напівзаходів для Росії закінчилася».

«Режим спрощеного оформлення європейських віз для росіян діяв з 2007 року. З того часу Росія розпочала війну проти Грузії, війну проти України, скоїла вбивства опонентів режиму Путіна на території європейських держав та інші злочини. Чи допомогли подорожі росіян до ЄС змінити їхнє ставлення до Європи чи навчити їх поважати кордони інших країн?», — поставив риторичне питання Кулеба.

Він наголосив, що заборона видачі туристичних віз – питання поваги європейців до самих себе.

«Європейці не повинні дозволяти громадянам Росії, які підтримують агресію Путіна проти України та Європи в цілому, використовувати себе. З 24 лютого Україна посідає позицію, що епоха напівзаходів проти РФ минула», — наголосив Кулеба.

За його словами, найбільш важливо, щоб ті європейські країни та політики, у тому числі в Німеччині та Франції, які мають певні ілюзії щодо російської політики, російського суспільства, щоб вони їх позбулися.

«З 2007 року весь цей час, поки працювала спрощена форма видачі віз – це ніяк не допомагало змінити ставлення росіян до Європи та головне: не допомогло навчити росіян поважати інших, інші країни, інші народи», — заявив міністр.

Кулеба також додав, що слід зберегти відкритим вікно можливостей для справжніх опонентів режиму Путіна, дисидентів, а також людей, які потребують візи з гуманітарних причин, або для подальшого набуття статусу біженця.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email