У Раді зареєстровано законопроект №2532 щодо визначення електричних автомобільних транспортних засобів, зарядних станцій під них та створенню умов для переходу на екологічний транспорт до 2030 року.

Даний законопроект розроблений з метою створення на законодавчому рівні сприятливих умов для стимулювання попиту на екологічний транспорт.

Основними завданнями законопроекту є розвиток мереж зарядних станцій через створення прозорих умов приєднання їх до мереж та виділення земель під них.

Так, Кабміну, зокрема, доручено до дня набрання чинності цього Закону тимчасово, до 31 грудня 2024 року, дозволити електричним автомобільним транспортним засобам, які оснащені спеціальними номерними знаками із зеленим кольором шрифту рух смугами виділеними для руху маршрутних транспортних засобів.

Міністерству енергетики та захисту довкілля України доручено внести зміни до своїх нормативно-правових актів, передбачивши норми, які тимчасово, до 31 грудня 2024 року встановлюватимуть обов’язкове обладнання нових (що будуються) автозаправних станцій, що знаходяться за межами міст, зарядними станціями автомобільних транспортних засобів.

Print Friendly, PDF & Email