Найбільше скоротилася торгівля з Узбекистаном та Азербайджаном через блокування портів окупантами.

За дев'ять місяців 2022 року експорт до країн СНД скоротився на 23,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, повідомляє прес-служба Ради.

Зазначається, що ці дані не враховують експорт до Росії та Білорусі, який фактично не здійснюється через повномасштабну війну.

Найбільше скоротилася торгівля з Узбекистаном та Азербайджаном (більше ніж уполовину). Це пов'язано, насамперед, із ускладненням логістичних шляхів через блокування чорноморських портів окупантами.

Водночас експорт до Молдови зріс на 15% завдяки тому, що ця країна стала одним із транзитних напрямків для українських товарів.

Загалом сукупний експорт до країн СНД за дев'ять місяців 2022 року становив 1,27 млрд. доларів США.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email