«Важке озброєння — зараз!» — такий заголовок звернення 96 фахівців з питань Східної Європи з усього світу. У ньому критикується позиція німецьких інтелектуалів у відкритому листі «Перемир’я — зараз!»

Майже через місяць після того, як група німецьких інтелектуалів, діячів культури та публіцистів закликала покінчити з військовим конфліктом в Україні шляхом дипломатичних домовленостей і погодити режим припинення вогню, майже 100 експертів з питань Східної Європи з різних країн світу виступили з критикою цього звернення. Їхній відкритий лист у відповідь із закликом якнайшвидше постачати важке озброєння Україні опубліковано у вівторок, 19 липня, на сайті Focus Online.

96 політологів, істориків і політиків, що спеціалізуються саме на східноєвропейському регіоні, зайняли жорстку позицію щодо більш ніж 20 підписантів червневого призову про припинення вогню, ставлячи під сумнів їхню компетентність: жоден з них досі «не звертав на себе уваги у російсько-українські відносини», йдеться у публікації.

Оскільки йдеться про війну між Україною та Росією, серед авторів першого відкритого листа під назвою «Перемир’я — зараз!» «вражає повна відсутність дослідників української та/або російської політики, армії, історії та культури», йдеться у зверненні у відповідь, під заголовком «Важке озброєння зараз!», яке підписали, зокрема, історики Андреас Каппелер (Відень) і Тімоті Снайдер (Нью-Гейвен у США), німецькі «зелені» політики Ребекка Гармс і Марілуїзе Бек, колишній посол Німеччини в Москві Ернст-Йорг фон Штудніц та багато інших.

Критики зазнала, зокрема, ідея про «обмеження військово-технічної допомоги Україні» і пов’язану з цим надію на «продуктивні переговори з Росією» — у них фахівці зі Східної Європи бачать неправильний підхід до «стримування російського імперіалізму». Викликає занепокоєння, що «масове позбавлення власності, депортація, нанесення каліцтв і вбивства цивільного населення на нових окупованих Москвою у 2022 році територіях України», «очевидно, другорядні» для тих, хто підписав заклик про припинення вогню.

Зброя буде потрібна Києву і в майбутньому — зі стратегічних міркувань

«Переговори та припинення вогню, звісно, ​​у принципі необхідні», — погоджується ініціатор нового звернення, експерт Стокгольмського центру вивчення Східної Європи Андреас Умланд в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland. Однак, за його словами, важка зброя потрібна Україні якнайшвидше і більше не лише з тактичних міркувань, а й з стратегічних, на майбутнє, оскільки вона ще довго не буде інтегрована у військові союзи.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email