Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко виступили з заявою стосовно введення в Україні воєнного стану. Заяву в кулуарах Верховної Ради України від імені екс-президентів представив Кравчук, передає РБК-Україна.

На думку екс-президентів, рішення Ради щодо введення воєнного стану стане доленосним. Крім того, вони не виключають, що, можливо, «саме заради введення на берегах Дніпра надзвичайного режиму Кремль і влаштовував свою настільки зухвалу і демонстративну провокацію» в Азовському морі.

«Воєнний стан — це перш за все радикальне обмеження прав громадян України, включаючи повну заборону страйків, масових зібрань і акцій. Право на заборону діяльності політичних партій і громадських організацій. Існує ще один безпрецедентний ризик, пов’язаний з воєнним станом, — це правовий хаос в державі», — вважають екс-президенти.

Вони також попереджують, що введення воєнного стану може привести до паралічу бізнесу.

«Кожна угода між суб’єктами господарювання містить пункт про невиконання умов договору в зв’язку з обставинами непереборної сили — однієї з яких є військовий стан. Блокування розрахунків за товари і послуги призведе до паралічу бізнесу. Існуючі інвестиційні проекти будуть заморожені, потенційні надходження скасовані. Відтік капіталів з банків призведе до некерованої інфляції. Важко уявити, яким стане курс гривні», — вважають екс-президенти.

Політики акцентують увагу на тому, що велика частина суспільства вважає, що таким чином може бути обмежено демократію. Ці підозри є вкрай небезпечними — вони можуть привести до суспільного конфлікту, яким неодмінно скористається ворог — і мають бути розвіяні.

Кравчук також додав, що в разі, якщо Рада підтримає введення воєнного стану, необхідно буде внести зміни в закон про правовий режим воєнного стану, прибравши з нього норму про скасування виборів і надмірному обмеженні прав і свобод людей.

Нагадаємо, що сьогодні ВР розглядає питання про введення воєнного стану. Відповідний законопроект булло підписано Петром Порошенко та ухвалено профільним комітетом Ради.

Print Friendly, PDF & Email