Національне антикорупційне бюро України викликало на допит колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. У прес-службі відомства стверджують, що вже вручили повістку колишньому парламентарію.

"5 листопада 2018 екс-народному депутату України, колишньому голові комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, вручена повістка про виклик на допит в якості свідка в рамках міжнародно-правового доручення правоохоронних органів Чеської республіки. Інша інформація з розслідування компетентними органами Чехії кримінального провадження є конфіденційною і не підлягає розголошенню", - сказано в повідомленні.

22 квітня Солом'янський районний суд Києва випустив Миколи Мартиненка на поруки народних депутатів і міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. Прокуратура оскаржила це рішення, вимагаючи заставу в 300 мільйонів гривень, але 12 травня Апеляційний суд визнав його справедливим.

Раніше, 14 серпня 2018 року, Солом'янський райсуд Києва відмовився випустити Миколу Мартиненка за кордон. Згідно з винесеним запобіжним заходом, парламентарій не може залишати країну і повинен був здати документи для виїзду за кордон.

"Сьогодні було клопотання про зміну зобов'язань в частині, що обмежує свободу пересування. Це клопотання подавалося в зв'язку з тим, що в Швейцарії ведеться кримінальна справа, де Мартиненко був обвинуваченим, а тепер той прокурор, який вів цю справу, сам став обвинуваченим, тому що вів справу з порушенням закону, і проти нього вже порушено кримінальну справу. І треба було виїжджати Миколі Володимировичу за кордон для того, щоб захищати свої права як потерпілого, така була мотивація. Солом'янський суд відмовив" - заявив адвокат екс-депутат Петро Бойко.

Print Friendly, PDF & Email