На початку березня в Італії пройдуть парламентські вибори, за підсумками яких в країні очікується зміна керівної коаліції. До влади може повернутися партія екс-прем’єра, 81-річного Сільвіо Берлусконі, відомого своєю дружбою з керівником Росії Володимиром Путіним.

Від результату цих виборів залежить, якою буде зовнішня політика Італії на східноєвропейському напрямку. Це важливо, враховуючи те, що Італія у цьому році головує в ОБСЄ і в цій ролі має докладати зусиль до активізації мирного врегулювання на Донбасі, пише «ВВС«.

Вперше італійська дипломатія настільки серйозно має займатися цим питанням. Окрім того, позиція Італії важлива для подальшої інтеграції України в ЄС та НАТО. Хто може прийти до влади в Італії? Останні п’ять років при владі центристська Демократична партія, яка демонструє вірність ідеям євроатлантичної інтеграції. Наразі її представники заявляють про підтримку планів реформування ЄС, висунутих президентом Франції Еммануелем Макроном.

Проте на березневих виборах більше шансів на перемогу в правої коаліції з чотирьох партій, де провідне становище займають партія тричі екс-прем’єра країни Сільвіо Берлусконі «Вперед, Італіє!» і прибічники максимальної автономії північних регіонів з «Ліги півночі».

 

До 2019 року в Берлусконі немає шансів бути обраним до парламенту чи займати державні посади — через судимість за справою про шахрайство його холдингу Mediaset. Проте він може стати «сірим кардиналом» нового італійського уряду.

«І не дарма Берлусконі останнім часом проводив зустрічі з Ангелою Меркель та головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером. В Європі розуміють, що прем’єром, скоріше за все, буде технічний кандидат під керівництвом Берлусконі», — говорить експерт Ради зовнішньої політики Українська призма Вікторія Вдовиченко.

В чому немає розбіжностей між Берлусконі та його партнерами — так це в необхідності налагодити відносини з Росією. Екс-прем’єр у вересні 2015 року зустрічався з Путіним в анексованому Криму, його партнери з «Ліги Півночі» мають угоду про взаємодію з «Єдиною Росією». «Маттео Сальвіні, лідер «Ліги Півночі», та Сильвіо Берлусконі відкрито захоплюються російським президентом Путіним, і це може привести до зміни позиції Італії по санкціях проти Росії», — розповів ВВС News Україна італійський юрист та міжнародник Дієго Доссена.

Італія з самого початку війни на Донбасі підтримувала санкції проти Росії. Проте, це був вимушений і тяжкий крок для італійського уряду. В Римі не бажали порушувати єдності позиції ЄС по цьому питанню, але з іншого боку санкції проти Росії вдарили по інтересах італійського бізнесу. Італійський експорт до Росії скоротився з 10,8 млрд доларів у 2013 році до 6,5 млрд доларів у 2016 році. Окрім того, Росія відіграє важливу роль в італійській енергетиці. У 2016 році на неї припадало 41% італійського імпорту природного газу. В італійських енергетичних компаніях є інтереси в Росії, тому Італія традиційно намагалася дотримуватися дружніх відносин з Москвою.

 

Print Friendly, PDF & Email