Трудова міграція з України залишатиметься високою ще 2-3 роки, але в середньостроковій перспективі почне знижуватися.

«Високий рівень еміграції, в тому числі до Польщі, серйозна причина для занепокоєння. Кількість українських заробітчан варіюються від 1,3 до 2,3 мільйона осіб. У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати. Однак у середньостроковій ситуація покращиться. Очікується наближення рівнів заробітної плати до європейських і покращення якості життя в Україні», — вважає директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук, повідомили у прес-службі відомства.

Протягом останніх п’яти років відбулися зміни в напрямках трудової міграції українців.

«У 2012 році понад 40% мігрантів працювали в Росії. На Польщу припадало близько 15%. У 2017 році у Польщі вже працювало майже 40% трудових мігрантів. У Росії їх було близько 25%. Таким змінам посприяли більш жорсткі умови видачі віз з російської сторони. Польща, навпаки, послабила візові вимоги. Крім того, три роки тому основними мігрантами бути жителі західної частини України. Зараз значну частину складають жителі східної частини країни», — каже Сергій Ніколайчук.

За його словами, у третьому кварталі 2017 року іноземці, що працюють в Польщі, перерахували за кордон 3,5 млрд злотих Це на 1,7 млрд злотих більше порівняно з попереднім роком. За даними національного банку Польщі 91% від загальних переказів перераховано в Україну.

«За останні 2 роки міграція призвела до зменшення робочої сили в країні на 5-8%. Раніше зменшення було 3-4%. Найчастіше трудовими мігрантами є чоловіки — 70%. У віковому розрізі близько 35% — емігранти до 30 років. Ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижчою», — додав Ніколайчук.

Він підсумував, що найближчим часом в Україні очікується зниження рівня безробіття. Адже заробітна плата в номінальному вимірі зросла близько на 38%, в реальному — на 19%.

За результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 31,6% українців хочуть жити в більш комфортних умовах. 9,4% — не можуть себе професійно реалізувати в Україні. 45,2% готові виїхати за кордон для того, щоб отримувати більше грошей.

Print Friendly, PDF & Email