Дострокові вибори Парламенту можуть бути вигідні президенту України Петру Порошенку, оскільки це єдина можливість хоч якось зачепитись за владу при падаючому рейтингу.

Про це пише у своїй статті аналітик КиївСтратПро Тарас Семенюк.

«Дострокові вибори можуть бути вигідні БПП, оскільки гарантій немає, що після президентських виборів у травні наступного року Порошенко стане президентом і його партія матиме шанс знову пройти у Раду. Тому політтехнологи на Банковій прораховують різні сценарії для свого шефа», – пише Семенюк.

Окрім цього експерт зазначає, що дострокові вибори вигідні також опозиційним партіям: БЮТ, Опозиційному Блоку, «Радикальній партії».

«Згідно з даними соціологів, вони впевнено долають бар’єр у 5%. Натомість «Самопоміч» стоїть на грані і може не потрапити до влади. На даний момент в партії відсутня динаміка, яка була 4 роки тому», — додає експерт КиївСтратПро.

Експерт також зазначає, що якщо дострокових виборів не буде, активна фаза перегонів розпочнеться цієї осені.

«Навіть якщо перевиборів не буде, реальні перегони розпочнуться з осені з прицілом на президентські вибори. Слід готуватись до обіцянок, однак, що б мало переважати, так це дискурс про розвиток країни на основі реальних показників, а не цифр, взятих з неба. Таким чином побачимо, чи український політикум готовий до ідеологічних змін в напрямку до більшої відповідальності перед суспільством, бо саме примноження та розвиток суспільного блага є основою здорового та заможного суспільства. Популізм все ще є проблемою українського політикуму. Прості рішення на складні питання можуть привести до влади тих, хто не в стані буде реалізувати поставлені цілі», — пише Семенюк.

Print Friendly, PDF & Email