Китай не перестає дивувати неперевершеними технологічними успіхами та величними спорудами, які вражають світ. У цій країні створюються визначні об’єкти, аналогів яким немає ні в Японії, ні в США, ні в Європі. Одним із таких творінь китайських інженерів є Даньян-Куньшаньський міст (Danyang-Kunshan Grand Bridge) довжиною 165 км — нічого подібного у світі досі немає та найближчим часом навряд чи з’явиться.

З моменту будівництва у 2010 році минуло вже понад 12 років, проте з того часу ніхто так і не зміг побити рекорд Китаю.

Проект будівництва, у якому було задіяно 10 000 осіб, зайняв чотири роки й коштував КНР близько 8,5 мільярда доларів. Міст і досі є рекордсменом Книги рекордів Гіннесса як найдовший міст у світі в будь-якій категорії.

Даньян-Куньшанський міст будували з єдиною метою – покращити транспортне сполучення між населеними пунктами. Але в результаті він завоював звання найдовшого мосту за історію людства. Також він став принадою для численних туристів. А кому не сподобається атракціон у вигляді блискавичного поїзда, який курсує стійким мостом і дозволяє насолоджуватися прекрасними видами?

Конструктивні особливості

Міст, у який вклали майже 9 млрд доларів, увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найдовша переправа у світі. Його назва – Даньян-Куньшанський великий міст (Danyang-Kunshan Grand Bridge). Він містить автомобільну та залізничну лінії. Залізничною частиною мосту ходять швидкісні поїзди з Пекіна до Шанхаю. Збудували його у рекордно короткий термін. Почалося будівництво у 2008 році, закінчили у 2010-му, а урочисте відкриття відбулося на початку літа 2011 року.

Довжина споруди складає 164,8 км. Розташування: Східний Китай, місто Цзянсу. Це якраз між Нанкіном (колишня столиця Китаю, порт у пониззі річки Янцзи) та Шанхаєм.

Велика частина переправи знаходиться в долині річки Янцзи, а менша, завдовжки 9 км, проходить над озером Янченху.

Даньян-Куньшанський міст – масштабна споруда, яка проходить над каналами, річками, озерами та гірською місцевістю, тому при його конструюванні використовували статичні схеми з прогонових з’єднань: арочних, рамних, вантових та фермових.

Історія створення

На початку 2000-х Китай зосередився на адаптації своєї транспортної системи, щоб краще задовольняти потреби населення КНР. До будівництва мосту дорога між містами Нінбо та Цзясін туди й назад займала 4,5 години через інтенсивний рух. Щоб виправити ситуацію, було висунуто пропозицію побудувати великий міст, який би полегшив пересування між провінціями, і в квітні 2006 року почалося будівництво.

Проект було розроблено Китайською корпорацією доріг і мостів (CRBC), інженери якої зробили видатну роботу під час проектування. Зіткнувшись із значними проблемами рельєфу місцевості через м’який ґрунт річки Янцзи, проектувальники мали подбати про те, щоб міст часто зміцнювався опорами, щоб запобігти обвалу конструкції. Так для однієї ділянки довжиною 9 км, що охоплює відкрите озеро Янчен, знадобилося 2000 опорних стовпів. Дизайнери також спроектували міст як споруду, що складається з безлічі невеликих сполучних секцій, які роблять конструкцію більш універсальною та простою в будівництві.

Зрештою, CRBC вдалося зробити його максимально безпечним.

Повідомляється, що Danyang-Kunshan Grand досить міцний, щоб витримувати удари суден вагою до 300 тисяч тонн, і він був укріплений, щоб витримати землетрус силою 8 балів.

Загалом проект зайняв трохи більше 4 років, вимагав 450 тисяч тонн сталі та майже 10 тисяч робочої сили, а його вартість була еквівалентна 8 мільярдам доларів. Як тільки будівництво було закінчено, Даньян-Куньшань скоротив раніше згаданий 4,5-годинний час у дорозі до всього 2 годин.

Через десятиліття після свого відкриття Даньян-Куньшаньський міст залишається зразковою моделлю для проектувальників мостів, яку можна використовувати як зразок. Він також робить великий внесок у промисловість та туризм у Китаї. Більше того, амбітний проект — чудовий приклад того, як можна використати інженерію для подолання деяких складних громадянських проблем, з якими стикається сучасне суспільство.

Перетинаючи міста, річки, озера та рисові поля

Міст знаходиться приблизно за 30 метрів від поверхні з прольотом шириною 79 метрів, як ми вже згадували вище, завдовжки 164,8 км. Це феноменальний подвиг з будь-якої точки зору, який змінив стандарти та інженерні правила гри в цілому азійському регіоні. Офіційні дані показують, що близько 9 км моста простягається над озером Янчен з 2000 опорами та сталевими тросами, що використовуються для підтримки конструкції над водою. Можна тільки уявити, скільки барж і човнів використовували для перевезення матеріалів до мосту, не кажучи вже про обладнання, необхідне для буріння фундаменту для 2000 опор.

Подорож мостом проходить каналами, річками, низинними рисовими полями, озерами і пересіченою місцевістю, а також великими містами. Важко зрозуміти, як інженерам вдалося спроектувати такий складний хвилеподібний об’єкт, вигнутий до такого ступеня.

Цікаві факти

Міст вражає своїм масштабом і багатофункціональністю. Ним можна пересуватися як на поїзді, так і на автомобілі. Він уже давно став не лише способом переправи з одного місця в інше, а й унікальною визначною пам’яткою Китаю.

  • Міст будували 10 000 осіб, роботи тривали цілодобово. Будівництво одночасно велося із двох сторін.
  • На будівництво витратили 2,5 млн кубометрів бетону та 500 000 тонн сталі. Бетонні конструкції виготовляли 10 заводів.
  • Даньян-Куньшанський міст здатний витримати землетрус магнітудою 8 балів. Він також повинен вистояти в разі цунамі або зіткнення з великотоннажним судном.
  • Щодня міст перетинає 30 000 транспортних засобів.
  • Будівництво мосту обійшлося в приголомшливі 8,5 мільярда доларів, що становить близько 51 мільйона доларів за кілометр.
  • Будівельні бригади суворо дотримувалися чотирирічного графіка, і він був завершений у листопаді 2010 року, але офіційно відкритий лише в червні 2011 року.
  • Ділянка озера Янчен побудована на 2000 опорах і включає 450 000 тонн сталі, решта мосту підтримується 9500 бетонними палями.
  • Конструкція спроектована так, щоб витримувати екстремальні погодні умови та пряме влучення військових кораблів, які можуть важити до 300000 тонн.

Справді, важко осягнути масштаб цього проекту, кількість використаних матеріалів, довжину мосту та складну місцевість, яка завдала багато проблем будівельним бригадам. Більше того: той факт, що міст має значну частину над водою, ще більше підвищує статус вирішеного завдання, повагу до проектувальників і будівельників.

Нові стандарти в інженерії світового рівня

Можна з упевненістю сказати, що Великий міст Даньян-Куньшань – це диво сучасної інженерії Китаю. Його довжина складає 164,8 км, і він буквально вивів будівництво мостів на абсолютно новий рівень.

При цьому проект вийшов настільки масштабним та складним, що за 12 років з моменту його будівництва ніхто у світі не зміг перевершити досягнення КНР. Міст, як і раніше, є найдовшим в Азії та в усьому світі. Інженерам вдалося досягти вражаючих результатів і не лише значно покращити інфраструктуру великих провінцій Китаю, покращити економіку регіону та збільшити його мобільність. Міст став справжньою туристичною пам’яткою архітектури, проїхатися якою намагаються туристи з усього світу.

Більше того, протягом останніх десятиліть Китай зміг підняти планку інженерних проектів на недосяжну висоту, встановивши при цьому абсолютно нові стандарти рішень технічних завдань, які раніше здавалися нерозв’язними.

Print Friendly, PDF & Email