Верховна Рада прийняла закон про створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. За це рішення проголосували 236 з 348 депутатів.

У базі даних будуть міститися персональні і службові дані військовозобов’язаних у віці від 17 до 60 років, років, зокрема, відомості про дату виїзду за межі України і дату повернення.
Цей Реєстр має на меті допомогти веденню військового обліку; планування та виконання заходів мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом; інформаційного забезпечення осіб, звільнених з військової служби й так далі.

Крім даних про перетини кордонів, у базу внесуть відомості про кожного, отримані у Міносвіти, та фіскальній службі. Реєстри поповниться й даними військовозобов’язаних з облікових карток та особистих справ військкоматів. Власником всієї інформації буде виступати Міноборони, а розпорядником — Генштаб.

Створення такого реєстру виглядає дещо дивним на фоні постійних розмов про перехід за кілька років на 100% контрактну армію.

Print Friendly, PDF & Email