Днями в Раді зареєстрували законопроект №10094, яким пропонується внести деякі зміни до податкового кодексу. А саме окрему – п'яту – групу єдиного податку виключно для представників IT-галузі України.

Умовами, за якими зазначені ФОП будуть віднесені до п’ятої групи є те, що вони надають послуги у сфері інформаційних технологій, не використовуватимуть працю найманих осіб, а обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 7,5 млн гривень.

У проекті пропонується закріпити за ФОП, які працюють в сфері IT, ставку податку на 10% до 2025 року, тим самим зупинити їх відтік з країни та збільшити податкові надходження в бюджет.

Якщо річний дохід перевищуватиме 7,5 млн гривень – ставки єдиного податку для платників п’ятої групи “виростуть” до 15%. Аналогічна ставка буде застосовуватися для випадків, коли ФОП отримує дохід від видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

На думку економіста, аналітика центру КиївСтратПро В'ячеслава Шутенка, законопроект вже викликав багато негативу серед представників IT-сфери. IT-Підприємці не розуміють, чому вони повинні платити в два рази більше, ніж інші суб'єкти сфери послуг.

"По суті, він дійсно ставить представників найбільш перспективної галузі на сьогодні в не зовсім рівні умови. Позиція влади зрозуміла: бажання збільшити податкові надходження і таким чином збалансувати бюджет, тим більше що більше 90% усіх айті-спеціалістів та аутсорсингових компаній цієї сфери "сидять" на ФОПах 3-ї групи. Тим не менше, я не думаю, що до парламентських виборів даний законопроект буде прийнято у тій редакції, яка на сьогодні розглядається. Нагадаю, що там збільшення  єдиного подтку планується поступово - з 5 до 10 % протягом шести років, починаючи з 2020-го. Скоріше за все, закопроект переживе певні зміни і буде знайдене компромісне рішення, яке задовольнить усі сторони і не буде якимось чином обмежувати розвиток IT-сфери в Україні", - переконаний експерт.

Кандидат економічних наук Олександр Вишневський переконаний, що початок діалогу - це у будь-якому разі позитивний сигнал.

"Добре, що подібний діалог між, скажімо так, податковою системою та айтішниками почався. Але тут важливо витримати баланс інтересів. З одного боку, податковий тягар може спровокувати відтік айті-потенціалу з країни, з іншого - ми розуміємо, що всі повинні грати за цивілізованими правилами і платити податки, тим більше що в айті-сфері доходи немаленькі. У будь-якому випадку владі потрібно шукати золоту середину в цьому питанні", - підсумував експерт.

Print Friendly, PDF & Email