Народні депутати від БПП звернулися до президента України та Ради національної безпеки й оборони з вимогою проведення засідання РНБО щодо питання про блокаду Донбасу. На думку представників пропрезидентських сил, що була озвучена Тетяною Ричковою, ця акція може призвести до економічної катастрофи в Україні — без вугілля зупиняться підприємства і ТЕС, а люди залишаться без тепла в будинках, заявила військовослужбовець, волонтер і народний депутат від фракції БПП.

«Ми вже зробили від депутатів від БПП звернення до президента, РНБО, де буде ініційовано круглий стіл, на якому будуть представники Кабінету міністрів України, всі учасники блокади, сподіваюся, президент України, щоб вирішити це питання, щоб донести до людей, які ризики несе ця блокада на Сході «.
За її словами, блокада поставок вугілля призведе до того, що по всій країні свою роботу зупинять ТЕС, що забезпечують постачання тепла в оселі українців.

«Я назву цифри та факти — на Краматорській ТЕС вугілля залишилося на 10 днів, на Слов’янській — на 10, на Трипільській — на 14, а вона на Київ і область постачає тепло. На Зміївської — на 20 днів, а це Харків і область. при вимкненні цих ТЕС ми не зможемо опалювати наші будинки «, — підкреслила Ричкова.

Більш того, як зазначає нардеп, якщо зупиниться Старобільська ТЕС, яка забезпечує опалення в будинках Маріуполя, то в прифронтовому місті не тільки не стане тепла, але і зупиняться великі підприємства. При цьому, для того, щоб перевести наявні ТЕС на роботу на тому вугіллі, яке не видобувається на окупованій території, знадобиться 8-9 місяців і близько 10 мільйонів доларів. На думку Ричкової, від блокади постраждає не тільки енергетичний сектор України, а й промислові виробництва Донецької та Дніпропетровської областей. А це означає, що багато людей можуть залишитися без роботи.

«У цих людей, крім того, що не буде тепла, не буде ще й роботи. Держава повинна буде витрачати гроші на їх соціальне забезпечення, на їх посібники. Тому я вважаю, що це призведе до економічної катастрофи в Україні».

Нагадаємо, залізнична блокада Донбасу, що була тимчасово припинена рішучими діями Нацполіції та Нацгвардії, минулої ночі була відновлена. Люди, що називають себе ветеранами добробатів та ЗСУ заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка.

Print Friendly, PDF & Email