Данія призупинила майбутні дозволи на експорт озброєнь та військової техніки до Саудівської Аравії у відповідь на вбивство журналіста Джамала Хашоггі та роль королівства в конфлікті в Ємені. Однак поставки зброї за минулорічними контрактами будуть завершені. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Данії.

Раніше до подібних кроків вдалася Німеччина, яка призупинила видачу майбутніх ліцензій на експорт зброї та припинила поставки всіх видів зброї. Крім того Франція заявила в понеділок, що незабаром вона прийме рішення стосовно санкції за вбивство Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Саудівська Аравія є одним з найбільших у світі імпортерів зброї. Королівство очолює військову коаліцію, яка бореться в громадянською війною в Ємені, через яку загинули десятки тисяч людей і яка спричинили серйозну гуманітарну катастрофу.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп відмовився вводити подальші санкціє проти Ер-Ріяду, зазначивши, що через це США втратить важливого союзника в регіоні, що буде на руку Китаю та Росії. 

Print Friendly, PDF & Email