Голова Служби Безпеки України Василь Грицак звітував щодо попередження службою замаху на одного з народних депутатів України – ім’я у звіті не вказувалось.

«За нашими даними, операція щодо фізичної ліквідації депутата планувалась, готувалась, та контролювалась з території РФ» — заявив Грицак на каналі 112. Згідно із заявою пана Грицака, організатором замаху є уродженець РФ, що деякий час проживав у Харківський області, а з 2014 року перебував на Луганщині, де брав участь у НЗФ, готуючи диверсії на території підконтрольній ЗСУ. Його ім’я починається на літеру Т».

Це стало відомо в наслідку затримання ймовірних виконавців – уродженців Донецьку та Криму, обидва раніше судимі. В них було вилучено фото нардепа та контейнер із 400 грамами пластиду. За версією СБУ, підозрювані планували встановлення саморобного вибухового пристрою під автівкою депутата, або зовні — аби влаштувати підрив машини під час її слідування. Під час підготовки, вони підтримували зв’язок із кураторами з Росії.

Згідно із заявою голови Управління Держохорони Валерія Гелетея, через цю ситуацію було посилено охорону голови Уряду Володимира Гройсмана та спікера Верховної Ради Андрія Парубія.

Print Friendly, PDF & Email