Конкурсантка від Ісландії Свала Бьйоргвінсдоуттір може на рік потрапити до в'язниці у себе на батьківщині за маніпуляції з національним прапором під час відкриття Євробачення-2017 в Києві.

Керівник скаутської організації в Ісландії, яку вважають хранителем національного прапора у країні, заявила, що Свала порушила щонайменше два правила, встановлені ісландським законом про прапор. По-перше, на прапорі не можна нічого дописувати або домальовувати. По-друге, прапор Ісландії можна підіймати лише на флагштоку, а не запускати в небо на кульках.

Окрім цього, якщо взяти до уваги, що кулі з прапором рано чи пізно впадуть, буде порушено ще одне положення закону – прапор не повинен торкатися землі. За правилами, такий прапор потрібно негайно спалити.

Також зазначено, що всі перераховані вище порушення прийнятих в Ісландії процедур поводження з державним прапором караються мінімум штрафом, а максимум – роком в'язниці.

Це не перший скандал навколо Євробачення 2017. Наприклад, учасник від Болгарії Крістіан Костов, який раніше відвідував анексований Крим і має крім болгарського ще й російське громадянство, пообіцяв у разі перемоги на конкурсі в Києві розбити приз у Москві і зняти це на відео.

Print Friendly, PDF & Email