Через ракетний удар росії по території Польщі (свідомий чи випадковий) багато хто  чекає, що НАТО, нарешті, вступить у війну. Мовляв, атака на члена Альянсу, а значить - Стаття 5, колективна безпека і т.д. Але такий розвиток подій у реальності малоймовірний. Про це на власній сторінці в соціальній мережі Facebook розповів політичній експерт-міжнародник, офіцер ЗСУ В'ячеслав Шутенко.

"Панове, не тіште себе такими надіями передчасно. Стаття 5, на моє глибоке переконання, може бути задіяна лише у випадку, якщо одна із країн НАТО буде більш масштабно атакована з повітря, моря та/або суші. 2 ракети, на жаль, не змусять усіх членів Альянсу одностайно (а я нагадаю, що всі рішення в НАТО приймаються виключно консенсусом) проголосувати за вступ у війну проти Росії. Ну не будуть вони цього робити на території третіх країн, як би ми цього не хотіли", - зазначив він.

Натомість, за його словами, в першу чергу буде введена в дію Стаття 4 Північно-атлантичного договору, у якій йде мова про взаємні консультації з безпеки у випадку, якщо є реальна загроза країні-члену Альянсу. Посилиться ПРО, можливо, збільшаться сили на східних кордонах НАТО, та ще раз будуть засуджені дії країни-терориста.

Окрім того, ця історія завершиться більш активними поставками озброєння в Україну зі сторони країн-членів НАТО, зокрема з Польщі, зазначає експерт.

"Саме такою, скоріше за все, буде помста. І це, по суті, задовольняє наші інтереси. Друзі, і не потрібно, будь ласка, розганяти думку, що це тест на міцність для НАТО і так далі. Вони дуже обережні і керуються виключно своїми націнтересами,  питаннями національної та колективної безпеки. Переможемо!" – підкреслив він, висловлюючи також співчуття братській Польщі у зв'язку із загибеллю двох її громадян.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email