Алчевський металургійний комбінат, що знаходиться на території непідконтрольній Україні й контролюється корпорацією «Індустріальний союз Донбасу» та належить олігарху СергіюТаруті, припинив виплавку чавуну через брак залізорудної сировини, що поставляється гірничорудними підприємствами України.

Про це йдеться у повідомлення підприємства, підписаному генеральним директором заводу Тарасом Григоровичем Шевченком: «Припинили роботу через блокування залізниці і брак залізорудної сировини, що поставляється з гірничо-збагачувальних комбінатів групи «Метінвест» (Рената Ахметова).

Отже, 12 лютого було виплавлено останні 4,5 тис. тонн чавуну. «13 лютого -» нуль» по чавуну», — йдеться у повідомленні. Меткомбінат з кінця листопада 2016 року працював однією доменною піччю, середньодобове виробництво в січні становило 4-4,5 тис. тонн чавуну. На початку лютого на кілька днів було падіння виплавки сталі до 3,3 тис. тонн, яке потім вирівнялося до 4,5 тис. тонн.

Також у повідомлені йдеться, що через блокаду Донбасу страждає ще одне підприємство ІСД – найстаріший в Україні Дніпровський меткомбінат. Причиною є припинення постачання коксу з «Алчевськкоксу», що є частиною АМК. Наразі постачання коксу з АМК на ДМК було припинено у лютому, а у січні його обсяг складав 10-11 тис. тонн. З кінця серпня 2014 до початку червня-2015 меткомбінат майже повністю простоював.

 

Print Friendly, PDF & Email