Уляна Супрун підписала мирову угоду з американською компанією «Гілеад», що виробляє оригінальний препарат проти гепатиту С на основі софосбувіру. Уляною Супрун вже підписаний відповідний указ.

«Так, частиною мирового договору є скасування реєстрації генеричного препарату, і вже сьогодні є опублікований наказ щодо скасування цієї реєстрації. Була проблема, що генерик був зареєстрований після того, як оригінал по часу. І це є послідовно неправильна реєстрація. Ми виправили цю проблему і скасували реєстрацію генерика», — сказала вона.

Між тим, згідно з рішенням окружного адміністративного суду виходить навпаки – генеричний препарат був поданий на реєстрації на 7 місяців і 11 днів раніше, аніж препарат компанії «Гілеад». Ба більше, американці реєстрували свій лікарський засіб за скороченою процедурою, не надавши МОЗ повного досьє на препарат, тоді як генеричний медзасіб реєструвався без жодних спрощень.

Таким чином, за рішенням голови МОЗ українці були позбавлені можливості користатись дешевим препаратом та примушені переходити на дорожчий. Більш того, на держзакупівлю генеричних препаратів проти гепатиту C було витрачено понад 5,5 млн державних коштів.

На запитання журналістів, Уляна Супрун каже, що указ не розповсюджуватиметься на ті препарати, що вже були закуплені та стосуватиметься лише нових держзакупівель. Між тим, з тексту указу виходить і заборона їхнього призначення.

Таким чином українські пацієнти не зможуть отримати гарантоване їм державою лікування. Водночас продукція компанії «Гілеад» стане монополістом на українському ринку.

Print Friendly, PDF & Email