Питання надання Україні танків міжнародними партнерами залишається актуальним і дуже чутливим. Україна як може тисне політично і аргументовано: проти тисяч танків РФ недостатньо мужності українських військових і мотивації народу.

Потрібна відповідна зброя: або мати велику кількість артилерійських систем, або мати відповідну кількість танків, наголосив президент Володимир Зеленський на спільному з президентом Євроради Шарлем Мішелем брифінгу.

За його словами, багато країн хотіли би надати танки, але чекають на документи з тих держав, які мають на це право. Очевидно, йдеться про Німеччину, дозвіл якої необхідний для виділення танків Leopard.

"І Польща готова, і Фінляндія, і Португалія, і Іспанія і ще достатня кількість країн, яка готова забезпечити навіть невеликою кількістю, яка у них є на озброєнні. І готові були це зробити раніше. Ми всі очікуємо на згоду країни, яка має права на ті чи інші відповідні ліцензії. Це перше. Друге – ви повинні розуміти, що ми особисто в Україні чекаємо на підтримку партнерів, але і розраховуємо на свої сили. І тому займаємось відповідним виробництвом", – сказав він.

Зеленський додав, що говорити про деталі не готовий, аби не готувати Росію.

Print Friendly, PDF & Email