Болгарські виробники і дилери зброї продають продукцію у Польщі і Румунії, звідки зброя реекспортується в Україну.

Болгарія стала одним з найбільших непрямих постачальників зброї в Україну. Про це пише Euractiv.

За оцінкою експертів, з початку війни Болгарія через посередників поставила в Україну зброї та боєприпасів на суму щонайменше 1 мільярд євро.

При цьому Болгарія та Угорщина є єдиними країнами НАТО та ЄС, які офіційно відмовляються відправляти військову допомогу Україні.

Цьогорічний рекордний болгарський експорт підтвердив колишній виконавчий директор державної компанії Кінтекс Александр Михайлов.

За його словами, експорт болгарської збройової продукції у 2016 та 2017 роках, коли тривали регіональні військові дії у Сирії, Лівії та Ємені, становив загалом 1,1–1,3 млрд євро. А з початку війни в Україні до сьогоднішнього дня сума дозволів на експорт зброї становила більш як 2 млрд євро.

Наразі болгарські виробники і дилери зброї продають свою продукцію переважно у Польщі і Румунії, звідки зброя потім реекспортується в Україну.

"Очевидно, що обсяги експорту до Польщі значно зросли", – заявив Михайлов і зазначив, що аеропорт Жешув у Польщі, розташований приблизно за 70 км від українського кордону, є центральним логістичним вузлом.

"Невипадково США встановили у цьому аеропорту системи протиповітряної оборони Patriot. За перші 120 днів війни в Україні з болгарських аеропортів до Жешува було здійснено 60 вантажних рейсів зі зброєю. Середня вантажопідйомність становить близько 70–80 тонн вантажу на літак", – розповів він.

Політичні партії ГЕРБ та Демократична Болгарія тиждень тому внесли до парламенту дві окремі пропозиції щодо того, щоб Болгарія допомогла Україні важким озброєнням, включаючи літаки і ракетні системи.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email