Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель вважає, що санкції проти Росії можуть бути послаблені, якщо вдасться досягнути домовленості щодо введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Про це він заявив на полях Мюнхенської конференції з безпеки 17 лютого 2018 року, пише «Ракурс«.

Перед своїм виступом на конференції Габріель провів зустріч з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим, на якій також наголосив на ідеї поступового зняття санкцій з Москви.

«Я знаю, що офіційна позиція є іншою. Проте ідея пом’якшення санкцій могла б стати однією з реалістичних можливостей», — пояснив німецький дипломат.

На його думку, стовідсоткова реалізація мінських угод без пом’якшення санкцій щодо РФ виглядає нереалістично. Він також нагадав, що досі існує велика розбіжність між Росією та іншими країнами у баченні майбутньої миротворчої місії ООН на сході України.

Нагадаємо, що у січні 2018 року міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель різко розкритикував плани Вашингтона ввести проти Кремля нові санкції, які можуть безпосередньо стосуватися європейських фірм — учасниць проекту «Північний потік — 2».

Тоді повідомлялося, що глава МЗС Німеччини вважає помилковим розгляд підтримки Берліном цього проекту як дії, які спрямовані на підвищення залежності Європи від поставок російських енергоносіїв. За його словами, компанії РФ, задіяні в проекті, дотримуються чинних в Євросоюзі правил. Разом з тим Габріель не виключає, що в подальшому Росія спробує ці правила змінити.

Print Friendly, PDF & Email