За результатами розслідування, слідчі військової прокуратури прийшли до висновку, що обстріл автобуса з мирними жителями на КПП «Майорськ» 14 грудня 2016- го року, що призвів до смерті одного з пасажирів від серцевого нападу, здійснив військовослужбовець 45-ї бригади ВДВ ЗСУ. Відповідна інформація з’явилась в Єдиному реєстрі судових рішень.

Так, у документі зазначено: «Один з військовослужбовців (поки не встановлено) здійснив кілька пострілів з автоматичної зброї в напрямку цивільних осіб, які перебували в черзі, в результаті чого одна цивільна особа було вбито і двоє поранені», — йдеться в матеріалах кримінального провадження, яке здійснює Бахмутський відділ поліції під процесуальним керівництвом військової прокуратури Донецького гарнізону.

Нагадаємо, що по гарячих слідах інциденту, українські ЗМІ активно просували версію, що автобус обстріляла сепаратистська диверсійна група. У той же час видання, що підтримують сепаратистів, навпаки вважали що постріли здійснив один з бійців ЗСУ, навіть назвали його прізвисько «Шляпа».

Варто відзначити, що згідно з інформацією військової прокуратури, бійці яки знаходилися в цей час на блокпосту – як прикордонники, так і бійці ЗСУ не заперечують, що стріляли представники урядових сил. Між тим вони відмовляються визнати провину за те, перекладаючи її друг на друга. Вивчивши дані з камер відеоспостереження, слідчі прийшли до висновку, що прикордонники кажуть правду, а ось свідчення армійців не відповідають дійсності, так що, очевидно, стріляв по мирних жителях один з них.

В даний час правоохоронці намагаються встановити, хто саме з бійців 45-ї бригади стріляв по мирних жителях, для чого вже отримали доступ до особистих справ бійців бригади.

Print Friendly, PDF & Email