За словами керівника «Публічного аудиту» Максима Гольдарба, європейських аудиторів, зокрема, цікавило, чому підтримка ЄС залишається вкрай неефективною, а Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі.

Крім того, делегація «Публічного аудиту» мала нагоду презентувати представникам Європейської рахункової палати власні аудиторські проекти на тему правильного розпоряджання позиковими ресурсами українською владою, зовнішнього та внутрішнього контролю за цим.

«Європейські аудитори в грудні минулого року опублікували звіт, в якому оцінили якість використання Україною допомоги ЄС та результативність впровадження реформ. Вони стурбовані слабким результатом реформ, що ось уже три роки нібито впроваджуються в країні. “Публічний аудит”, будучи на сьогодні єдиним недержавним контролером за публічними ресурсами в Україні, поділився власним баченням ситуації – так би мовити, зсередини», – розповів Максим Гольдарб за результатами зустрічі.

Делегація «Публічного аудиту» надали дані щодо справжньої ситуації в економіці України, зокрема макроекономічних показників її НЕрозвитку; провалу реформ у газовому і паливно-енергетичному секторі та, врешті, безвідповідального використання кредитних ресурсів.

«Ми пропонуємо допомагати з реальною, справжньою, а не вигаданою президентом та його владою оцінкою стану країни. Переговори продовжуються», – додав глава публічних аудиторів в Україні.

За його словами, наразі Європейський суд аудиторів першочергово зацікавлений у посиленні ефективності аудиту публічних ресурсів України та нівелюванні загроз, що можуть похитнути фінансову стійкість країни. Саме в цьому напрямі «Публічний аудит» має намір тісно співпрацювати зі своїми європейськими партнерами.

Нагадаємо, Європейська рахункова палата є одним із семи інститутів, що керують Європейським Союзом, перевіряючи законність і правильність прибутків і видатків, а також оцінюючи управління фінансами ЄС.

Аудиторы о реформах

Матеріал надано «Публічним аудитом»

Print Friendly, PDF & Email