Ціни на оренду житла за минулий рік зросли на 15-20%. Український уряд планує внести зміни до механізму знімання квартири, щоб вивести даний ринок з тіні. Готується законопроект щодо правил заселення, оформлення прописки та особливостей виселення. Рієлтори переконують, що у зв’язку з нововведеннями варто очікувати зміну вартості послуг.

Про це повідомляє “Народна Правда”.

Вартість оренди житла збільшилася навіть на квартири без ремонту та ті, що розташовані на окраїнах міста. Люди масово переїжджають до мегаполісів. Через постійний попит орендодавці піднімають ціни. На вартість оренди впливають зростання курсу долара та збільшення тарифів на комунальні послуги, які протягом 2018 року, за прогнозами, підвищаться на 18%.

“Високі ціни тримаються до кінця травня. Починаючи з липня по серпень ціни падають, тому що студенти роз’їжджаються, квартири звільняються – зняти квартиру в літній період можна набагато дешевше”, – пояснює аналітик ринку нерухомості Олена Маленкова. За прогнозами нову хвилю зростання вартості оренди житла варто очікувати на початку вересня 2018 року. Ціни зростуть на 10-15%.

Орендарський попит в Києві в більшості випадків орієнтований на одно- і двокімнатне житло в новобудовах. Трикімнатні житлові об’єкти залишаються менш популярними. Найбільшим попитом користуються житлові багатоквартирні будинки, розташовані біля станцій метро київського метрополітену і об’єктів соціальної інфраструктури.

Нагадаємо, що дані за 2016 рік вказують, що було продано 4 960 квартир на вторинному ринку та 4 515 квартир на первинному ринку. За статистикою 2017 року продажі впали до 3 210 та 2 350 квартир відповідно. Таким чином показники за минулий рік є найнижчими протягом останніх 5 років.

Print Friendly, PDF & Email